3 rzeczy, o które musisz zadbać decydując się na freelancing
Jeśli nie lubisz kontroli, siedzenia długimi godzinami w biurze i słuchania narzekań szefa, to praca jako wolny strzelec może być właśnie dla Ciebie. Elastyczne godziny pracy, ciekawe zlecenia i możliwość pracy z każdego miejsca na ziemi to zdecydowanie argumenty, które przemawiają na korzyść freelancingu. Taka forma zatrudnienia niesie ze sobą jednak wiele wyrzeczeń i problemów, które mogą sprawić, że nie jedna osoba zrezygnuje już na starcie, tracąc szansę na wspaniałą karierę. Aby uniknąć problemów i barier w starcie jako wolny strzelec, przedstawiamy 3 rzeczy, o które musisz zadbać decydując się na freelancing.
Zadbaj o dobry sprzęt
Rozpoczynając pracę jako freelancer musisz uzbroić się w sprzęt, który pozwoli Ci pracować, w różnych miejscach i o różnych porach. Najlepszym i najtrafniejszym rozwiązaniem jest oczywiście laptop, który będzie Ci towarzyszył zarówno w domu, gdzie będziesz wykonywać większą część pracy jak i na wyjazdach, których może od Ciebie wymagać przyjęte zlecenie. W wyborze odpowiedniego laptopa do pracy powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy czynniki: czas pracy na jednym ładowaniu, dysk SSD pozwalający na szybką i komfortową pracę oraz solidność wykonania, która jest kluczowa w przypadku korzystania ze sprzętu poza domem.
Samodyscyplina i rozwaga
Dobry sprzęt nie wystarczy, aby zostać wartościowym pracownikiem. Brak samodyscypliny i rozwagi może doprowadzić Cię do upadku w przypadku, gdy podejmiesz się zlecenia, którego nie jesteś w stanie wykonać lub zawalisz termin przekładając ciągle pracę na później i później. Pamiętaj o terminach i mierz siły na zamiary – to dewiza, która powinna Ci przyświecać przy podejmowaniu zlecenia.
Płynność finansowa
Ostatnim a zarazem najważniejszym krokiem jaki musisz podjąć w drodze do zawodowej wolności jest stabilność finansowa, której głównym elementem jest płynność gotówki. W pracy jako wolny strzelec twoje zarobki w większości wypadków będą opierały się na wystawionych fakturach, które niestety bardzo często czekają na realizację tygodniami. Wyobraź sobie sytuację, w której czekające cię wydatki zbliżają się wielkimi krokami, a po pieniądzach na które ciężko pracowałeś nie ma na koncie jeszcze ani śladu. W takim wypadku jedynym słusznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług mikrofaktoringu. Przykładem, na który warto zwrócić uwagę jest Finiata – europejski lider mikrofaktoringu. Dzięki kompleksowej obsłudze i nowoczesnej ofercie, Finiata wypłaci ci pieniądze w kilka minut po dodaniu niezrealizowanej faktury. Skuteczność Finiaty potwierdza 7000 klientów, którzy zaufali usłudze mikrofaktoringu na przełomie ostatnich czterech miesięcy. Ogromny sukces, jaki Finiata osiągnęła na naszym rodzimym rynku sprawił, że firma rozszerza podboje oferując swoje usługi na pięć kolejnych krajów. Taka rekomendacja to z pewnością gwarant zadowolenia, którego potrzebujesz decydując się na mikrofaktoring dla freelancera.
Źródło: Artykuł partnerski
4 komentarze
płynność finansowa to temat rzeka. faktycznie, zgodzę się, że faktoring to dobre rozwiązanie. zresztą coraz więcej firm oferuje faktoring także dla mikroprzedsiębiorstw – idealne rozwiązanie dla freelancerów.
Myślę, że rzeczy, o które trzeba zadbać jako freelancer jest o wiele więcej, tylko nikt nie zdoła wypisać ich wszystkich 🙂 To, że w czasie pracy można załatwiać prywatne sprawy samo w sobie jest plusem i minusem 🙂
Podczas pracy na własny rachunek samodyscyplina jest bardzo ważną cechą. Jeśli nie będziemy potrafili efektywnie zarządzać czasem to nasze działania nie będą przynosić dużych zysków.
Zgadza się, tych zasad jest znacznie więcej. Wręcz nie da się wspomnieć o wszystkim a przynajmniej nie w jednym wpisie. Te wydają sie być mniej oczywiste i przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Dzięki za solidna dawkę wiedzy!