Plusy i minusy inwestycji w złoto + KONKURS!
Złoto od zawsze stanowiło przedmiot pożądania i lokaty kapitału na „czarną godzinę” niezależnie od panującego ustroju czy szerokości geograficznej. Na taki stan rzeczy składa się kilka czynników, które z tego kruszcu uczyniły przedmiot pożądania, gwaranta bezpieczeństwa finansowego, szczególnie w przypadku zawirowań geopolitycznych , klęsk żywiołowych czy innych „plag egipskich”. Wiele czynników powoduje że inwestycja w złoto szczególnie ta w długim przedziale czasowym była i jest zawsze opłacalna 🙂
Plusem inwestycji w złoto jest przede wszystkim:
• fakt, że złoto w przeciwieństwie do walut papierowych nie jest zależne od inflacji oni od wahań kursów walut,
• jest uniwersalnym środkiem płatniczym w każdym zakątku naszego globu,
• jego wartość stale rośnie ze względu na ograniczone zasoby, zwiększone koszty wydobycia oraz coraz większe zapotrzebowanie ze strony nowoczesnych technologii,
• złoto jest łatwe do przechowywania i mało podatne na zniszczenie,
• złoto to realna, namacalna i rzeczywista lokata kapitału od której nie trzeba płacić podatków,
• złoto stanowi konkretną wartość, która umożliwia przetrwanie finansowe i zabezpieczenie na przyszłość w czasach zawirowań gospodarczych czy konfliktów zbrojnych,
• to najprostszy sposób na budowanie pokoleniowego majątku i przekazywania go z pokolenia na pokolenie bez płacenia podatku od darowizn,
• złoto jest ponadczasowe, ponadnarodowe, a inwestowanie w nie jest bardzo racjonalnym posunięciem.
Minusem inwestycji w złoto jest przede wszystkim fakt wysokich kosztów początkowych inwestycji związanych z zakupem złota zarówno w małych jak i dużych ilościach.
Złoto na raty
Zakup złota w nominale wagowym jakim jest jedna uncja czyli 31,1 grama, jest najbardziej bardziej opłacalny ekonomicznie, ale wiąże się z jednorazowym wydatkiem sumy około 5000 zł. Ale i na to można znaleźć rozwiązanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, serwis internetowy Goldsaver, zajmujący się sprzedażą jednouncjowych sztabek złota o próbie 999,9 pochodzących od renomowanych producentów, oferuje atrakcyjną formę sprzedaży.
Do kogo jest skierowana ta oferta ?
Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób, które nie chcą przeznaczać jednorazowo większych środków na 1 uncjową sztabkę złota. Dzięki serwisowi Goldsaver można uzyskać korzystniejszą cenę złota poprzez kupowanie większej sztabki, jednocześnie nie wydając na nią jednorazowo dużej kwoty, będącej często zbyt wysokim obciążeniem dla domowego budżetu,
Atutem oferty kupna jednouncjowych sztabek złota w serwisie Goldsaver jest możliwość zakupu jednouncjowej sztabki złota nie od razu za całą sumę, ale za systematyczne wpłaty małych kwot.
Plusy takiego rozwiązania to:
• klient wpłaca w danym miesiącu taką sumę na jaką go stać, min. to 10 zł
• suma w każdym miesiącu może być różna,
• brak jest zobowiązań ze strony serwisu co do stałych wpłat,
• serwis oferuje możliwość śledzenia na indywidualnym koncie jaką ilość złota użytkownik już zakupił, oraz informuje jaki to jest procent docelowej sztabki,
• jeżeli w dowolnym momencie rezygnujemy ze składania całej sztabki, serwis daje możliwość odsprzedania już uskładanej części,
• po uzbieraniu całej uncji, sztabkę odbieramy osobiście w jednym z oddziałów lub zlecamy bezpłatną wysyłkę kurierską pod wskazany adres, która to wysyłka jest realizowana w terminie 15 dni roboczych,
• serwis oferuje też możliwość przechowywania sztabki w skarbcu Mennicy Wrocławskiej, skąd można ją odebrać w dowolnej chwili na żądanie.
• dostęp do konta i informacji o swoim złocie 24 godziny na dobę,
Pamiętać trzeba jednak o tym, że złoto w postaci sztabki o wadze 31,1 gramów, można odebrać dopiero po jej całkowitym wykupieniu.
Konkurs
Wspólnie z Goldsaver organizujemy konkurs, w którym do wygrania są monety lokacyjne 😉
Regulamin konkursu:
1. Sponsor konkursu: serwis internetowy Goldsaver
2. Czas trwania konkursu: 13.06.2016 r. – 20.06.2016 r.
3. Warunki udziału w konkursie:
– osoby pełnoletnie po ukończeniu 18 roku,
– udzielenie poprawnych i nieskopiowanych odpowiedzi na 3 pytania konkursowe podane poniżej. Odpowiedzi udzielamy na dole w komentarzu.
Pytanie pierwsze: Czym różni się inwestowanie od oszczędzania?
Pytanie drugie: Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark?
Pytanie trzecie: Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób
oszczędzania pieniędzy?
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zakończenia. Werdykt ogłoszę na fanpage’u bloga na Facebooku, a ze zwycięzcą skontaktuję się mailowo.
5. Nagroda w konkursie: zwycięzca otrzyma srebrną monetę lokacyjną, której zdjęcie znajduje się poniżej.
Zobacz też wpisy z kategorii pomysł na biznes: https://biznesomania.com.pl/category/pomysly-na-biznes
3 komentarze
1. Oszczędzanie to odkładanie środków finansowych, a inwestowanie to ich pomnażanie.
2. Filarem grupy Goldenmark jest Mennica Wrocławska.
3. Najlepszym sposobem oszczędzania jest odpowiednie zarządzanie swoimi pieniędzmi.
1. Oszczędzanie różni się od inwestowania ryzykiem. Jeśli oszczędzamy pieniądze to po prostu odkładamy je, jeśli inwestujemy to możemy zyskać ale i stracić. Wg obiegowej opinii lokaty ale i metale szlachetne to sposoby na lokowanie zaoszczędzonych pieniędzy. Złoto – aby pieniądze nie utraciły siły nabywczej, lokaty – podobnie jak złoto (oprocentowanie zbliżone do inflacji). Problem polega na tym że zarówno kupując złoto jak i wkładając pieniądze na lokatę stajemy się inwestorami. W przypadku złota możemy zyskać/stracić na kursie, w przypadku lokaty możemy stracić większość depozytu jeśli jest ponad chroniony limit (przykład cypr 2013 – ryzyko utraty depozytu) za sprawą nowej ustawy pozwalającej bankom w razie zagrożenia bankructwem na skonfiskowanie oszczędności swoich klientów. Warto zastanowić się czy nasze pieniądze w bankach są bezpieczne, czy może warto wybrać metale i nie przejmować się fluktuacjami cen bo w długim terminie siła nabywcza oszczędności i tak zostanie zachowana, a dodatkowo można również sporo zyskać w niepewnych czasach.
2. Mennica Wrocławska
3. Najlepsze sposoby to: robić budżet i stosować się do niego, nie zadłużać się poprzez kredyty konsumpcyjne, wydawać mniej niż się zarabia. Edukować się finansowo.
1) Oszczędzanie to proces odkładania pieniędzy, najlepiej systematycznego i z określonym celem (to ułatwia utrzymanie w ryzach naszych chęci nagłego wydania całej zaoszczędzonej kwoty). Przykładowo celem może być zbudowanie własnej prywatnej emerytury. Pieniądze odkładamy z bieżących przychodów (a dokładniej ich część, np. 10%-20% oraz każdą dodatkową kwotę np. zwrot podatku, spadek itp.) powiększając stale pulę i umieszczając pieniądze w bezpiecznych formach lokowania środków (lokaty, konto oszczędnościowe, złoto przydatne w celach zabezpieczenia przed hiperinflacją w razie dużych zawirowań na światowych rynkach). Pozwala to skorzystać także na procencie składanym.
Inwestowanie zaś to podejmowanie ryzyka inwestycyjnego w ramach danej puli pieniędzy celem pomnażania gotówki (narażając się na możliwość straty części lub całości zasobów finansowych) np. na giełdzie papierów wartościowych, na rynku forex. Inwestowanie może też być nakierowane na własną firmę (również ze sporym ryzykiem, ale przynieść wysoki zwrot procentowy).
2) Mennica Wrocławska stanowi filar grupy Goldenmark.
3) Nie ma jednej złotej reguły, pomaga korzystanie z ich całego zestawu. Nie żyjemy ponad stan, najlepiej stosować się do zasad minimalisty. Zwiększanie puli przeznaczonej na oszczędzanie jest możliwe dzięki dywersyfikacji źródeł dochodu oraz racjonalizacji wydatków własnych (rezygnacja z nałogów, unikanie impulsywnych zakupów/pozornych promocji, a korzystanie z realnych promocji, dobór najtańszego abonamentu i konta bankowego, prowadzenie budżetu domowego). Pojawiające się i niewydane pieniądze przekierowujemy na proces odkładania pieniędzy, najlepiej systematycznego i z określonym celem, dbając o ich bezpieczeństwo.