WordPress – najpopularniejszy CMS. Jakie przynosi korzyści?
Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, żeby stworzyć osobistą witrynę, na której poprowadzimy blog, zaprezentujemy firmę czy zajmiemy się publikowaniem jakiś raportów. Każde przedsiębiorstwo i każda jednostka, która chce podzielić się ze światem swoją twórczością ma możliwość samodzielnego przygotowania idealnej strony internetowej, dzięki której zwiększy swój zasięg i np. zaktywizuje społeczność. Jeśli do tego skonfigurujemy stronę z programami statystycznymi, możemy jednocześnie śledzić ruch i źródła ruchu odbiorców. Takie możliwości stawiają nowe cele i pozwalają rozwijać markę.
WORDPRESS – NAJPOPULARNIEJSZY CMS
CMS (ang. Content Management System) to sposób zarządzania treścią dostępny wszystkim użytkownikom – bez znajomości informatyki, oprogramowań czy kodów HTML. Najpopularniejszym systemem CMS jest bezpłatny WordPress – to właśnie tam można dodawać, usuwać, poprawiać dany tekst, publikować grafiki czy pliki wideo, instalować przeróżne wtyczki i w zależności od charakteru strony – rozbudowywać ją lub upraszczać. Instalowanie wszelkiego rodzaju odnośników do mediów społecznościowych (np. Facebooka lub Instagrama) jest proste i niewymagające – ogranicza się tak naprawdę do kilku kliknięć. Panel administracyjny został stworzony tak, by w przystępny i przyjazny sposób przeprowadzać właściciela witryny przez kolejne kroki zarządzania.
FUNKCJE I KORZYŚCI WORDPRESSA
Jakie korzyści niesie więc ze sobą praca na WordPressie? Podsumowując:
- WordPress jest całkowicie bezpłatny.
- Panel administracyjny stworzony został w taki sposób, by wykonywanie działań było intuicyjne, nie wymagające specjalistycznej wiedzy.
- Można zainstalować gotowy już motyw i bezpiecznie na nim pracować.
- Dostęp do wtyczek umożliwia powiązanie strony z kanałami i kontami w mediach społecznościowych.
- WordPress jest przyjazny i skonfigurowany z wyszukiwarką Google – co korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony.
- Posiada m.in. funkcję “szybkiego szkicu”, która daje podgląd nieopublikowanym jeszcze wpisom.
- Posiada panel pomocy, który obejmuje listę najczęściej zadawanych pytań, błędów i wątpliwości nowych użytkowników.
- Zawiera opcję wpisywania tagów, a więc słów kluczowych, które przyczyniają się do lepszego pozycjonowania strony.
POMOC PROGRAMISTY
Praca przy WordPressie, choć darmowa i prosta, wymaga zainteresowania i zaangażowania. Żeby dobrze orientować się w działaniu systemu, trzeba poświęcić na to trochę czasu. Nie każdy może go wygospodarować na tyle dużo, by z satysfakcją osiągnąć założone cele i stworzyć dla siebie witrynę marzeń. Poza tym jeśli w początkującym użytkowniku WordPressa nie ma choć odrobiny chęci do aktywnego odkrywania CMS, każdorazowe logowanie się będzie męczące i drażniące. Nie każdy chce i nie każdy może sprostać wymaganiom WordPressa, dlatego warto w takich sytuacjach skorzystać z pomocy programisty. Programista WordPress zajmie się fachową obsługą platformy – utworzy i zedytuje treść, zainstaluje wtyczki i zadba o najwyższą jakość poszczególnych warstw: edytorskiej, kompozycyjnej i wizualnej. Programista WordPress to pomoc, która gwarantuje bezpieczeństwo, sprawność i oczekiwany efekt przy pracy nad zarządzaną stroną. Ale z usług fachowca może skorzystać nawet wytrawny użytkownik WordPressa – jeśli tylko wyczuje, że jego możliwości mają swoje granice, a w witrynie widzi potencjał do dalszego, bardziej wnikliwego rozwoju. Być może nawet orientujemy się i mamy wiedzę w tej dziedzinie, ale nie posiadamy odpowiednich narzędzi.
SPOŁECZNOŚĆ
WordPress to jednak nie tylko system obsługi treści. To także realna społeczność. Corocznie na całym świecie odbywają się spotkania ludzi, którzy żyją z WordPressa, prowadząc blogi i programując. Polska edycja spotkania odbędzie się w tym roku w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu zwykłych ludzi, można już zupełnie za darmo korzystać z oprogramowania, które mogłoby kosztować nie małe pieniądze. Nad rozwojem systemu czuwa fundacja. Jest to dość nietypowe, ale jakże ciekawe w dzisiejszym, mocno komercyjnym świecie.
Źródło: Artykuł partnerski
6 komentarzy
Bardzo ciekawy materiał, dzięki za podrzucenie tematu
Super
Zgodzę się, ciekawe bo by było gdyby nie wordpress ;D
Okiełznany WordPress daje bardzo dużo możliwości. Polecam!
Ważne jest tylko odpowiednie zabezpieczenie wordpressa 🙂
Nie no to chyba oczywista oczywistość, jeśli chodzi o wordpress 🙂