Podstawowe szkolenie z zarządzania projektami – optymalny wybór dla przyszłych menedżerów
Szkolenie z zarządzania projektami może być bardzo pomocne w uzyskaniu stanowiska Project Managera. Początkujący kierownicy projektów nie są jednak jedynymi specjalistami, którzy mogą skorzystać z wiedzy zdobytej podczas takiego kursu.
Wstęp do zarządzania projektami – adresaci szkolenia
Pomijając początkujących Project Managerów, podstawowe szkolenie z zarządzania projektami może być również kierowane do:
- Specjalistów zajmujących się wsparciem lub nadzorem kierownictwa projektu;
- Szeregowych członków zespołów projektowych.
Czyli zarówno osób już posiadających jakiekolwiek doświadczenie w realizacji projektów, jak i tych, które dopiero przygotowują się do pracy nad projektami. Zresztą wystarczy przyjrzeć się programowi takiego szkolenia, aby zrozumieć, czego ono dotyczy. Za przykład niech posłuży szkolenie z podstaw zarządzania projektami znajdujące się w ofercie Inprogress.
Program szkolenia z podstaw zarządzania projektami w Inprogress
Wprowadzające szkolenie z zarządzania projektami w Inprogress składa się z ośmiu punktów. Przyjrzyjmy się im bliżej, krótko wyliczając po kilka kluczowych zagadnień.
- Wprowadzenie: podstawowa terminologia, zaprezentowanie najważniejszych standardów zarządzania projektami, przybliżenie koncepcji cyklu życia projektu
- Rola projektów w strukturze i strategii organizacji. Zależność pomiędzy typem organizacji a strategią zarządzania projektem.
- Inicjowanie projektu, określenie jego celów i ewentualnych korzyści biznesowych. Analiza otoczenia biznesowego.
- Organizacja projektu: stworzenie zespołu zarządzania projektem oraz podział kompetencji i odpowiedzialności poszczególnych członków takiego zespołu. Określenie relacji pomiędzy klientem a dostawcą rozwiązań projektowych.
- Planowanie projektu: określenie jego zakresu, wymagań oraz zależności pomiędzy poszczególnymi zadaniami wchodzącymi w skład zarządzania projektem. Do tego dochodzi szacowanie czasu trwania tych zadań oraz ich kosztu, a także tworzenie harmonogramu prac projektowych.
- Identyfikowanie, ocena oraz szeroko rozumiane zarządzanie ryzykiem w projekcie.
- Zarządzanie realizacją prac projektowych oraz monitorowanie ich postępu. Zarządzanie zmianą i zespołem projektowym. Zagadnienia związane z komunikacją, zarówno wewnętrzną, jak i pomiędzy zespołem a światem zewnętrznym. Tworzenie raportów.
- Ocenianie, zamykanie i przekazywanie klientowi gotowego projektu.
Powyższe zestawienie jest dość skrótowe – realny zakres tematyczny wstępnego szkolenia z zarządzania projektami w Inprogress jest oczywiście znacznie szerszy. Poza tym nie jest to jedyny kurs dotyczący szeroko rozumianego zarządzania. Tych jest zdecydowanie więcej.
Szkolenia z zarządzania projektami, programami i portfelem w Inprogress – nie tylko dla początkujących
W ofercie Inprogress znajdują się również akredytowane szkolenia dotyczące chociażby poszczególnych metodyk projektowych. AgilePM®, PRINCE2 Agile®, PRINCE2® 6th Edition, DTMethod® (Design Thinking), poza tym zarządzanie ryzykiem (M_o_R®), zmianą (MSP®) czy portfelem (MoP®) – to zaledwie kilka specjalistycznych szkoleń z bogatej oferty Inprogress. Co więcej, wszystkie te kursy dostępne są w modelu subskrypcyjnym Inprogress Plus – idealnym rozwiązaniu dla każdego, kto nie chce się w pracy ograniczać wyłącznie do korzystania z jednej metodyki zarządzania.
Więcej o ofercie Inprogress, jak i modelu subskrypcyjnym Inprogress Plus, przeczytasz na stronie inprogress.pl.
Źródło: Artykuł sponsorowany
PRINCE2 Agile®, PRINCE2®, M_o_R®, MSP®, MoP® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited. APMG-International Agile Project Management, Swirl Device logo są znakami towarowymi należącymi do APM Group Ltd. AgilePM®, jest zarejestrowanym znakiem towarowym Agile Business Consortium Limited w Wielkiej Brytanii. Wszelkie prawa zastrzeżone. DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
6 komentarzy
Mega!
Dzięki 😀
Super!
Dzięki 😀
Fajna sprawa!
Dzięki 😀