#58 Pomysł na biznes – psie przedszkole
Od dłuższego czasu zwierzęta domowe stają się dla ludzi co raz to bliższymi stworzeniami. Nic dziwnego skoro tyle nas łączy: wspólne noce, spacery, posiłki, wylegiwanie się. Zwierzaki nigdy nas nie obrażają, nie zdradzają, nie obgadują za plecami, zawsze cieszą się na nasz widok i do tego są przeurocze. Skoro więc zwierzęta domowe stanowią w naszym życiu, aż tak ważny element to chcemy, aby niemal jak dzieci miały to co najlepsze, przy okazji z wychowaniem, ażeby pochwalić się wytresowanym pupilem przed rodziną i znajomymi. To wszystko może zapewnić psie przedszkole. Czy jest to dobry pomysł na biznes?
Co to psie przedszkole?
Psie przedszkole to miejsce, gdzie psy w różnym wieku, najczęściej jednak szczeniaki spędzają czas. Przedszkola różnią się podejściem, istnieją takie, które zaopiekują się naszym czworonogiem podczas naszych godzin pracy, np. od 8 do 16. Jest to szczególnie przydatna opcja dla właścicieli dużych i problematycznych psów, które zostając same mogą narobić sporo szkód i hałasu. Psy poza aktywnościami jak spacer, karmienie i zabawy mają też wydzielony czas na drzemkę i pielęgnację.
Drugi typ psiego przedszkola to te skierowane do szczeniaków. Młode psy uczą się podstawowych komend, komunikowania swoich potrzeb, poznają świat, uczą się komunikacji z ludźmi i obcowania z innymi zwierzętami. Nauczą się nie bać odkurzacza czy kosiarki i akceptować komendy właścicieli. Jest to dobra opcja dla tych osób, które nie mają cierpliwości do uczenia psiaka tego wszystkiego. Warto wykorzystać ten najbardziej chłonny okres w życiu naszego czworonoga i ukształtować go na resztę jego życia.
Psie przedszkole, czy warto?
Psy, które nie nauczą się świata zewnętrznego mogą w przyszłości bać się pewnych przedmiotów czy zachowań. Pogłębienie takiego strachu może prowadzić nawet do agresji i ogólnego nieposłuszeństwa. Z perspektywy właściciela psa – na pewno warto, ale jak psie przedszkole wygląda od strony biznesowej?
Przeciętne stawki za ośmiogodzinną opiekę nad psem przez cały miesiąc to między 300 a 1000 zł. Wszystko zależy od lokalizacji, atrakcji, liczby psów w grupie i obsady takiego miejsca. Warto też pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dla każdego psa. Na pewno warto odpuścić sobie przyjmowanie bardzo agresywnych czy wyjątkowo nieposłusznych zwierząt.
Cena za kilkutygodniowe szkolenie dla szczeniaków, podczas którego pozna świat to około 500 zł. Oczywiście ceny te możemy dowolnie kształtować, oferować je klientom premiuj czy iść na ilość. Możemy zaoferować odbiór i dowóz psa, cotygodniowe kąpanie, comiesięczne obcinanie futra, sesje zdjęciowe i inne.
O co musimy zadbać otwierając psie przedszkole?
Najważniejsi są jak zawsze ludzie. Musimy zadbać o to, aby nasza placówka mogła pochwalić się treserami z prawdziwego zdarzenia. Niezbędna jest tutaj również znajomość psychiki psów. Jeśli na przykład większy nacisk kładziemy na właściwą socjalizację, a nie na naukę komend, lepiej żeby prowadzący zajęcia był behawiorystą, niż stricte treserem psów. Dobry behawiorysta zdaje sobie sprawę między innymi, że po około 7 tygodniu życia psa zaczynają dominować u niego cechy ufności i zbliżania. Nieodpowiednie podejście do szczeniaka może zrobić więcej złego niż dobrego dla psychiki psa. Jednym słowem, w kwestii socjalizacji warto zdać się na doświadczonego trenera.
Jakie inwestycje czekają nas przy zakładaniu psiego przedszkola?
Z większych inwestycji to na pewno lokal, w którym będą odbywały się zajęcia. Latem można korzystać z pleneru, ale zimą zapewne trzeba będzie wynająć dodatkową halę czy magazyn. Kolejna większa inwestycja to samochód, posłuży nam do odbierania i odwożenia psów (jeśli zdecydujemy się na taką ewentualność) oraz pomoże nam przyzwyczaić psy do jazdy samochodem. Kwestie personalne są bardzo ruchome, ale bez wątpienia zaliczają się do tych wyższych cen. Trudno poprowadzić takie miejsce w pojedynkę.
Znacznie mniej wydamy na zabawki, tor przeszkód, kosmetyki i karmę dla zwierząt. Na pewno też znajdą się firmy, które będą chciały z nami współpracować, czy to lokalne sklepy zoologiczne czy solidne marki produkujące kosmetyki. Na tym możemy sporo zaoszczędzić.
Jak reklamować psie przedszkole? Gdzie znaleźć klientów?
Najlepiej będzie zacząć od zbadania rynku zanim jeszcze przystąpimy do jakichkolwiek działań. Popytajmy znajomych, rodzinę, przypadkowe osoby w parku, które akurat wyprowadzają swoje zwierzaki na spacer. Wypytajmy jaka kwota byłaby dla nich adekwatna za takie usługi, co musiałoby się w nich znaleźć a co jest zbędne. Po rozmowie możecie wręczyć wizytówkę z 10% rabatem. Dzięki takiemu badaniu rynku będziecie mogli zdecydowanie lepiej zaplanować całe przedsięwzięcie.
Kolejnym krokiem zdobywanie klientów może być ogłoszenie w popularnych platformach czy grupach naszego miasta / miłośników zwierząt w mediach społecznościowych czy lokalnej prasie. Załóżcie też koniecznie fanpage i stronę internetową. Dobry content na niej zapewni naturalny ruch i zbuduje Waszą pozycję eksperta w branży.
Jeśli będziemy robili dobrą robotę to na pewno Wasi klienci polecą Was znajomym i tak oto pocztą pantoflową wieść o Waszym psim przedszkolu powinna roznieść się szerokim echem.
Korzystając z fali prosperity i tego, że właściciele czworonogów robią kariery albo zajmują się innymi sprawami możemy pomyśleć o założeniu psiego przedszkola. Wiąże się to niewątpliwie z pewnym ryzykiem i sporą odpowiedzialnością, ale może przynieść wymierne korzyści, sporo znajomości i masę świetnej zabawy. Jest to też na pewno pomysł skalowalny. Trudno mi wyobrazić sobie dużo lepszą pracę niż całodzienna zabawa z psami. A Wy co o tym myślicie? Spotkaliście się już może z takimi miejscami?
Polub też Biznesomanię na FB, żeby nie przegapić kolejnych pomysłów na biznes!
Zobacz też nasze poprzednie pomysły na biznes: https://biznesomania.com.pl/category/pomysly-na-biznes/
[kkstarratings]
35 komentarzy
Kurcze fajna sprawa, uwielbiam psy. Ja i moja Saba byśmy się zajęły innymi psiakami 😀
Super pomysł!
Mega pomysł, dobra zabawa z zarobkami, aż muszę przemyśleć porzucenie etatu
Świetny pomysł 😮
Interesujący wpis i ciekawy pomysł na biznes 🙂
To jest dopiero pomysł na interes. Ciekawe na ile sprawdziłoby się w mniejszych miejscowościach 😀
Wreszcie wyczekiwany PNB <3
Super pomysł!
wydaje mi się, że teraz to świetny pomysł, ludzie coraz bardziej przywiązują uwagę do swoich zwierzaków
Szczerze mówiąc to bałabym się, ze mój piesek bardziej polubiłby kogoś innego niż mnie w takim przedszkolu. xD No ale poza tym to rzeczywiście fajny pomysł. 😀
bardzo dobry pomysł, przyjemny sposób na zarobek
Super pomysł na biznes, jednak bardziej byłbym zainteresowany psim przedszkolem jako klient. Nie widzę siebie w tym biznesie, ale widzę swojego psa w takim przedszkolu. Może ktoś nauczył by go większej dyscypliny.
Na prawdę fajny pomysł. Wysłałabym swojego psa do takie psiego przedszkola. W sumie może nie codziennie ale tak 3 razy w tygodniu, żeby się mógł spotkać z innymi psami i spędzić fajnie czas, kiedy ja jestem w pracy. Dodatkowo fajną opcją jest podstawowa tresura psów, nie każdy posiadacz tego zwierzęcia ma predyspozycje do tresury.
Kocham pieski <3
Ciekawy pomysł na biznes. Ile kosztuje takie przedsięwzięcie. Czy brać na początku kredyt?
jeszcze czegoś takiego nie widziałam i nie słyszałam o takim pomyśle. Wydaje mi się bardzo dobrym biznesem tylko trzeba fajnie rozreklamować i zaproponować fajnie zajęcia.
Pomysł na biznes całkiem w porządku, pod warunkiem że lub się psiaki oraz w umiejętny sposób umie się z nimi obchodzić.
idealny biznes dla mnie!
Świetny pomysł, dodatkowo można by było połączyć to z hotelem dla psiaków. Wygoda dla ludzi, którzy czasem muszą zostawić zwierzaka “w domu”. A wiadomo jakby chodził do takiego przedszkola, to znałby już tam ludzi i czułby się zdecydowanie lepiej 🙂
Bardzo dobry artykuł! Tego rodzaju biznesy są coraz popularniejsze 🙂
Mocne, czekałem na powrót 🙂
Fajny pomysł 🙂
Pomysł fajny, ale czy na pewno taki w stu procentach dobry? W naszym kraju mało kogo stać na hotel dla psa
Uwielbiam Wasze pomysły na biznes. Psie przedszkole nigdy nie przyszłoby mi do głowy 🙂
haha ale świetny pomysł, jeszcze jak ktoś kocha zwierzęta
To jest moja praca marzeń 🙂 Zajmowanie sie słodkimi pieskami za pieniądze 🙂 Genialne
Myślę, że to bardzo dobry pomysł na biznes. Czasem chcemy wyjechać i nie mamy gdzie zostawić pieska, a nie zawsze możemy zabrać ze sobą naszego pupila. Chętnie zostawiłbym pieska w takim przedszkolu. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie monitoringu dookoła takiego miejsca, w razie jakby jakiś piesek uciekł.
Taki biznes z pewnością będzie miał spore grono odbiorców.
To naprawdę świetny pomysł na biznes. Sama mam psa i czasem muszę zrezygnować z niektórych wyjazdów lub przekładać na inny termin, ponieważ nie mam z kim zostawić psa.
Witam. Zastanawiam się nad zakupem piór Parker. Czy możecie je polecić? Jakie macie zdanie na ich temat? Pozdrawiam
Psie przedszkole to na pewno dobry pomysł na biznes w dużym mieście. Ludzie z miast chętniej podróżują, a psa nie wszędzie można zabrać. Mój piesek chętnie ze mną podróżuje, jednak jeśli udałabym się w daleką podróż to wolałabym zostawić go w takim przedszkolu.
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem biznesu w branży nieruchomości. Jaki bank możecie polecić na rozpoczęcie? Szukam kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.
Przed założeniem firmy polecam zasięgnąć opinii prawnika. Sam nie poradziłbym sobie ze stworzeniem umów, a także z kwestiami związanymi z prawem pracy.
[…] Moja sąsiadka była bardzo zapracowaną osobą, bardzo ją lubiłem, dlatego zaproponowałem, że w czasie jej nieobecności w domu zajmę się jej psem, na co ona wyraziła zgodę. Przez tydzień regularnie wychodziłem z Brunem na spacer, podawałem mu karmę oraz bawiłem się z nim. Tak naprawdę nie traktowałem tego zajęcia jako pracę, ponieważ bardzo lubię kontakt ze zwierzętami. Na sam koniec otrzymałem solidne wynagrodzenie, a sąsiadka zaprosiła mnie na szarlotkę. Ty taki pomysł możesz jednak zmienić w całkiem dochodowy biznes i pobierać opłaty od sąsiadów za miesięcznych pakiet wychodzenia z ich psami, albo iść o krok dalej i założyć psie przedszkole. […]
To dobry pomysł na biznes, takich miejsc jest bardzo mało, a myślę, że ludzie chętnie by z tego skorzystali. Na pewno potrzebna będzie pomoc prawna przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników. Potrzebne są też dość konkretne wymagania.